La cât e meciul?

Conţine PAMFLET

Spania-Primera/ Realul-Valencia 1-0

Real Madrid a învins cu scorul de 1-o, în derbyul etapei din Primera, pe Valencia. Golul galacticilor a fost înscris în minutul 3 de către Higuain.

După înfrângerea usturătoare de pe Camp Nou, 0-2, împotriva Barcelonei, madrilenii au fost mai hotărâţi ca niciodată să-şi spele păcatele în faţa propriilor fani. Jucătorii antrenaţi de Juande Ramos au controlat marea majoritate a minutelor din întâlnirea cu Valencia, Robben fiind la un pas spre finalul reprizei (41') să majoreze avantajul gazdelor.

În mitanul secund, Realul a trecut de trei ori pe lângă gol. Higuain a nimerit doar bara, în timp ce Guti a reluat în portar şi peste poarta din zece metri în situaţii excelente de gol. Şi Valencia a avut şansa ei de a intra în meci în minutul 49, dar Casillas a trimis, cu un reflex extraordinar, mingea în bara propriei porţi, salvându-şi astfel echipa.